Home » Lajme, Vendore » Ndërroi jetë ish ushtari i UÇPMB-së Rabit Nuredini nga Presheva

Ndërroi jetë ish ushtari i UÇPMB-së Rabit Nuredini nga Presheva

Ka ndërruar jetë Rabit Nuredini nga Presheva. Rabiti ishte në moshë 65 vjeçare dhe ishte personalitet i urtë dhe i dashur në Preshevë. Ai gjithashtu ishte edhe pjesmarrës aktiv në luftë si ushtar i përkushtuar i UÇPMB-së. Portali Kosovalindore.com i shprehë ngushllime familjes Nuredini.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch