Home » Lajme, Vendore » NDIZEN FLAKADANËT E LIRISË – PËRMBYLLET EPOPEJA E UÇK-SË

NDIZEN FLAKADANËT E LIRISË – PËRMBYLLET EPOPEJA E UÇK-SË

Një zjarr i madh i ndezur në fshatin Prekaz ka shënuar Natën e Zjarreve manifestim që mbahet çdo 7 mars.

Zjarre të ngjashme janë ndezur edhe në të gjitha vendet e Kosovës ku janë zhvilluar betejat më të lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Ky manifestim përmbyll Epopenë e UÇK-së që ka filluar më 5 mars për nder të rënies së komandnatit legjendar Adem Jashari dhe familjes së tij.

Një manifestim kulturoro-artistik për nder të kësaj dite do të mbahet në Skenderaj

Shto koment

Duheni të Logoheni për të komentuar.

© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch