Home » Lajme » Ndodhë edhe kjo: një shqiptar i dyshuar për vrasjen e Zymberit

Ndodhë edhe kjo: një shqiptar i dyshuar për vrasjen e Zymberit

Një shqiptar nga jugu i Mitrovicës është në mesin e tetë personave të cilët deri më tani janë identifikuar si të përfshirë në vrasjen e policit të Njësisë Speciale, Enver Zymberi.
Se emri i një shqiptari është në listën e të dyshuarve e ka konfirmuar për “Zëri”, njëri nga dy kryesuesit e hetimeve të ngjarjeve të fundit në veri, kryeprokurori i Qarkut të Mitrovicës, Shyqri Syla.
Syla ka njoftuar për gazetën se shqiptari i përfshirë në “listën e zezë”, dyshohet për ndihmë kryesve të veprës penale, ngase i njëjti kishte tentuar të shkatërronte provat materiale, të cilat ishin përdorur gjatë kryerjes së veprës penale.
“Përveç gjashtë të dyshuarve për vrasje të cilët janë banorë të Zubin-Potokut e rrethinës së këtij qyteti, prokuroria ka në listë si të dyshuar edhe dy persona të tjerë, njëri serb dhe njëri shqiptar, të cilët dyshohen për veprën penale të dhënies së ndihmës kryesve për kryerjes së veprës penale”, ka njoftuar të martën Syla.
Shqiptari, i cili në jug të Mitrovicës udhëheq një sallon për shitjen e pjesëve të veturës si dhe serbi nga veriu, sipas Sylës, janë marrë në pyetje në cilësinë e të dyshuarve.
Prishtinë, 7 shtator / Zëri & AIK-Presheva Jonë

This quick tip from the how to write a philosophy essay southern poverty law center’s teaching tolerance initiative explains the value of self-reflection

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch