Home » Lajme, Ndërkombëtare, Sport » Në ndeshjen Kosovë – Mali i Zi, Trajneri e lojtarët serbë të Malit të Zi s’luajnë ndaj Kosovës

Në ndeshjen Kosovë – Mali i Zi, Trajneri e lojtarët serbë të Malit të Zi s’luajnë ndaj Kosovës

E përditshmja malaziase “Vijesti”, në prag të takimit të shumëpritur ndërmjet Malit të Zi dhe Kosovës, ka shkruar për ndikimin e politikës në futboll.

“Vijesti” shkruan se presioni i mëdha që ka bërë Beogradi te trajneri i përfaqësueses së Malit të Zi, që është me origjinë serbe, Lubisha Tumbakoviq, dhe tre lojtarë të tjerë, ka shtyrë ata të marrin vendim që të mos jenë pjesë për ndeshjen e sotme që do të luhet prej orës 20:45 pa praninë e shikuesve.

Mediat në Podgoricë raportojnë se për këtë shkak trajneri i Malit të Zi pritet të shkarkohet nga detyra nga Federata e këtij shteti.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch