Home » Lajme » Në Serbi, brenda 24 orëve, 115 të infektuar, 7 të vdekur

Në Serbi, brenda 24 orëve, 115 të infektuar, 7 të vdekur

Në Serbi edhe 7 të tjerë vdiqën nga Kovid-19. Janë konfirmuar gjithsej 23 vdekje. Sipas një konference të rregullt shtypi, janë regjistruar  edhe 115 të tjerë të infektuar me koronavirus, kështu që tani në Serbi janë 900 persona të infektuar. Drejtori i Klinikës Infektive theksoi se ekziston frika nga skenari italian, nëse sjellja e qytetarëve nuk ndryshon. Ministri i Financave të shtetit Serb, Sinisha Mali prezantoi masat ekonomike për të mbështetur ekonominë dhe qytetarët.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress