Home » Lajme, Ndërkombëtare » Në zgjedhjet lokale të 26 majit në Gjermani do të ketë edhe asambleist shqiptarë

Në zgjedhjet lokale të 26 majit në Gjermani do të ketë edhe asambleist shqiptarë

Shqiptarët në diasporë po përfaqësohen si më mirë nëpër asamble të shumta komunale. Në  Gjermani : Sami Musa,  kandidon  për  Kuvendin  Komunal  të qytetit të Harburgut dhe Gjentile Bajra,  kandidon  për  Kuvendin  Komunal të Östringen, në rajonin Baden-Ëürttemberg. 

Megjithatë, vlen të theksohet se në Itali numri i kandidatëve
shqiptarë për Kuvende Komunale  ka arritur në 100.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress