Home » Kulturë, Lajme » Nesër fillon dita e parë e muajit të shenjtë të Ramazanit

Nesër fillon dita e parë e muajit të shenjtë të Ramazanit

Muaji i shenjtë i Ramazanit fillon nesër më datë 16.05.2018, muaj ku gjithë besimtarët e besimit Islam, në mbarë ruzullin tokësorë, me këtë edhe të Luginës së Preshevës do të nisin agjërimin e këti muaji të bekuar. Sonte do të jetë syfyri i parë ku dhe fillon agjërimi në orën 03:06 minuta, ndërsa iftari i parë është në orën 19:58 minuta.

Stafi i portalit KosovaLindore.com, të gjithë besimtarëve dhe agjëruesve të Ramazanit u uron Ramazanin duke i deshiruar agjërim të lehtë dhe Zoti ua pranoftë agjërimin dhe lutjet që bëhen gjat gjithë muajit të shenjtë të Ramazanit.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2019 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch