Home » Lajme » Neymar dhe Pato, i japin fitoren e parë Brazilit

Neymar dhe Pato, i japin fitoren e parë Brazilit

Neymar dhe Pato, kanë qenë protagonistët kryesore në fitoren e Brazilit ndaj Ekuadorit  4-2, në ndeshjen e fundit të Grupit B. Brazilianët me këtë fitore kryesojnë grupin ndërsa në çerekfinale do të luajnë ndaj Paraguait  i cili ka lëshuar fitoren vetëm në minutat e fundit kur Venezuela arriti të barazoi rezultatin në 3-3. 

Ndryshe për Brazilin kanë shkëlqyer dyshja sulmuese Neymar dhe Pato të cilët kanë shënuar nga 2 gola për t’i dhënë fitore të rëndësishme Brazilit drejt fazës çerekfinale. Me ndeshjen Brazil- Ekuador ka përfunduar edhe zyrtarisht faza e ndeshjeve në grupe ndërsa dihet edhe gjitha qiftet çerekfinaliste.

 

Kolumbia – Peru

Argjentina – Uruguai

Brazil – Paraguai

Chile – Venezuela

Ndeshjet çerekfinale zhvillohen të shtunën dhe të dielën.

There are https://www.college-homework-help.org/ so many organizations and websites providing this kind of content for free – i’ve shared just a few collections below

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress