Home » Sport » Neymar në Manchester

Neymar në Manchester

Super ylli i Barcelonës, Neymar Jr.   gjatë afatit kalimtar të verës mund ta lëshoj Barcelonën.Manchester United dhe Manchester City janë të gatshëm të derdhin para për shërbimet e brazilianit të katalonasve, sipas The Sun.Pep Guardiola e ka vënë në krye të listës së transferimeve të skuadrës së Citizens gjatë verës, ndërsa United më parë ka informuar Barcelonën se është i gatshëm të paguajë klauzolën e lirimit të lojtarit që kap shifrat prej 144 milionë funtesh, transmeton Telegrafi.
Te dyja skuadrat nga qyteti i Manchesteri janë të gatshëm ta paguajnë 24-vjeçarin një milionë funte në javë.

Megjithatë, çdo veprim varet nga kualifikimi në Ligën e Kampionëve, ku si po rrjedhin gjërat, United ka të ngjarë se do të humbasë mundësinë për të përfunduar në top katërshen e madhe të Ligës Premier.

neymar-mund-t-euml-largohet-nga-barca_hd

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress