Home » Lajme » Nga e shtuna në ambientet e mbyllura hotelierike nga ora 22:00 e mbrëmjes vetëm me certifikatë të vaksinës

Nga e shtuna në ambientet e mbyllura hotelierike nga ora 22:00 e mbrëmjes vetëm me certifikatë të vaksinës

Shtabi Republikan i Krizave në Serbi ka vendosur sot se që nga 23 tetori (e shtunë), ndalohet hyrja në objektet hotelierike pa çertifikatë anti-kovid

Vendimi ka të bëjë vetëm për ambientet e mbyllura dhe vlenë për periudhën prej orës 22:00.

Lajmin e konfirmoi kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq, pas takimit të Shtabit të Krizave në Serbi.

Ky vendim erdhi si pasojë e përkeqësimit të gjendjes epidemiologjike në vend.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress