Home » Lajme, Vendore » Një delegacioni i “Vatrës” morri pjese ne pritjen nga ambasada e Shqipërisë për nder te 28 nëntorit

Një delegacioni i “Vatrës” morri pjese ne pritjen nga ambasada e Shqipërisë për nder te 28 nëntorit

Vatra-Ambasadori shqiptar-1Në pritjen e ambasadorit Qemajl Mingjozi , ishte i ftuar edhe një delegacioni Lëvizjes”Vatra” i kryesuar nga kryetari  i “LV”Sejdulla Kadriu dhe nënkryetari Osman Ramadani.

Gjatë kësaj pritje përfaqësuesit  e Lëvizjes”Vatra” patën mundësi të diskutojnë për problemet e hallet me të cilat ballafaqohen qytetarët e Kosovës Lindore, me përfaqësues institucionesh, përfaqësues  te  partive parlamentare te Kosovës  dhe perfaqesuse te ambasadave te akredituara ne Kosove.

Gjilan 28.11.2014                                                                                                                        Zyra për Informim

Vatra-Ambasadori shqiptar-2

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress