Home » Lajme, Vendore » Nxënësit e SHMT “Presheva” ndezën qirinj në shenjë solidarizimi me viktimat e tërmetit

Nxënësit e SHMT “Presheva” ndezën qirinj në shenjë solidarizimi me viktimat e tërmetit

Parlamenti i nxënësve të Shkolles se Mesme Teknike “Presheva” ne Preshevë, kanë bërë ndezjen e qirinjëve në shenjë solidarizimi me viktimat e tërmetit të fundit që ndodhi në Shqipëri.

Ndezjen e qirinjëve e kane bere para bustit te Skenderbeut ne oborrin e kesaj shkolle, si shenjë solidariteti ne nderim të jetëve të humbura dhe të prekurve nga tërmeti, me moton “Jemi me ty Shqipëri”.

Solidarizimi me ndezje qirinjësh nuk ka qenë më herët praktikë në komunën e Preshevës, andaj kjo mënyrë e solidarizimit ka ngjallur mjaft debate në rrjetet sociale.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch