Home » Lajme » Inzaghi përkrah Beqirajt tek Dinamo Zagreb

Inzaghi përkrah Beqirajt tek Dinamo Zagreb

Veterani i Milanit dhe kombëtares italiane, Inzaghi shpejt mund të largohet nga Seria A. Tashmë njeriu që ka mbushur vjetët dhe nuk po arrinë të gjej formën e dikurshme mund të kaloj tek Dinamo e Zagrebit ku luan edhe shqiptari nga Peja, Fatos Beqiraj.

Sipas mediave kroate, ardhja e Inzaghit në Zagreb do të ishte një sfidë e madhe, por njëherësh e rëndësishme për futbollin kroat. Dianmo është duke garuar në Ligën e Kampionëve dhe ka emër. “Inzaghi është shumë i pakënaqur që nuk do të luaj në Champions League me Milanin. Ai dëshiron të lërë gjurmët e tij, dhe me Dinamon do të ishte mundësi e mirë” ka thënë njëri prej menagjerëve më të famshëm të futbollit, Predrag Racki.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress