Home » Lajme, Opinione, Vendore » Opinion: Kryeministri në ardhje

Opinion: Kryeministri në ardhje

Shkruan: Nehat Hyseni
Me kryeministrin në ardhje,
Prof.Dr. Abdullah Hotin
Republika e Kosovës rikthehet në normalitet e prosperitet:- pa hajni,- pa korrupsioni- pa krime dhe zhvatje të shtetit,si dhe- pa ultramajtizëm- pa neokumunizëm, si dhe- pa schizofrenizëm dhe- pa çmenduri!
Me një qeverisje normale, Qeveri normale, si dhe”në miqësi të përherëshme me Shtetet e Bashkuara të Amerikës”!Pikërisht ashtu siç na mësoi Presidenti Historik i Republikës së Kosovës, lideri ynë i madh, Dr. Ibrahim Rugova!
Urimeeee të gjithëve, e më së shumëti Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit, që u bindën vet dhe na bindën neve dhe botën demokratike se janë të paaftë dhe të padenjë për ta mirëqeverisur vendin, në mirëqenie, demokraci dhe miqësi me Amerikën.Nuk është kohë e ultramajtizmit dhe neokomunizmit nacionalsocialist e shkatërrimtar, porE r d h i D I T Ae demokracisë liberale dhe e lirive dhe të drejtave njerëzore e qytetare, si fitore ndaj ideologjisë së errët antidemokratike e antinjerëzore, pa fytyrë njeriu, por me fytyrë përbindëshi neokomunist, të bazuar në ideologjinë antiamerikane të Serbisë, Rusisë dhe Kinës.Detyrë e parë e Qeverisë së re duhet të jetë kthimi i donacionit “humanitar” të 1000 testeve kundër coronavirusit Serbisë gjakatare dhe kërkim falja publike dhe solemne ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për “çmendinë” e djemëve të këqinjë të Kosovës.Zoti e bekoftë Republikën e Kosovës dhe të gjithë Shqiptarët, SHBA-në, BE-në dhe të gjithë miqtë tanë ndërkomëtarë!

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch