Home » Opinione » Opinion: Të fala Tadiqit

Opinion: Të fala Tadiqit

Boni te Fala TADIQIT edhe TADIQVE tjere, as mos i spreh DHEMBET se do te çilen DYERT ne BASHKIMIN EUROPIAN,
– A i ke permbushur te drejtat e Shqiptarve qe i ke ne shtete e i mban si ne shtet tende KOSOVEN LINDORE?, a lirove DJEMT e saj nga burgu i Beogradit ku i mban peng vetem per shkak te kti statuti me fitu ne BE poena?, a i ndertove spitalin e lindjes ne PRESHEVE ku NENAT Shqiptare lindin rruges gjer te vijn ne VRANJE ?, a i ktheve maqinat ne fabrika qe i ke vjedh dhe i ke çu dikund ne Serbi e Rinija jone bredhe lart e posht si pa koke ME DIPLOMA NE XHEP E PA PUNE ?, a?,…a?,…dhe shum kerkesa tjera mos ti rradhiti me rradhe sepse edhe femija ne djep i din….
Te nderuar VENDASIT E MI mos te kemi frige ne nga kto bisha te KARPATEVE, sepse vendin e kan atje, e KOSOVA dhe te gjitha trojet shqiptare nje dite te afert do te jemi te bashkuar ne BASHKIMIN EUROPIAN, te gjith te bashkuar pa megje e pa
halle,…,ose ne qoft se deshirojne ti çelim megjet rreth e per qark , EUROPES KURVE shum pi kushton sepse LUFTA E TRET DO TE KERCAS… Keshtu qe Serbis i duhet edhe pak kohe me PRITE, sa ma shpejt qe ti plotesoj keto kushte qe i permenda me lart te SHQIPTARVE aq ma shpejt do ti çilen dyert ne BASHKIMIN EUROPIAN , sepse i kishin ndertu dyert pikerisht per SERBIN automatike shum shpejt po mshileshin,…

Ferdane Alidemi Bajrami

One Response

  1. i humburi thotë:

    o moj moter po qa po pret moj tashme thaqi ja qeli dyert tadiqit juve sju mbeti asgje me ju tash do te jeni musliman te rrezikshem tash ju do te jeni terrorrist terrorrist do te jet edhe femia yt deri at dit qe ta leshosh vendlindjen te humbesh si un te mbetesh si un pa emer pa identitet dhe a e din pse sepse vendos tjeter kush per mua tash me serbia u fut ne be me ket nenshkrim ata hyn ju duhet te shpernguleni nese doni te jetoni ose do te trajtoheni si terrorrist te persukitruar vaj halli per ju e ma shum per ne po qa te bejm nuk ka faj tadiqi e as askush tjeter po pse ore nu vuni barikada edhe ju s si ata serbet ne mitrovic ishalla zoti ju ndimon e ishalla behet mir per ju po jo keshtu po shiheq qe jo

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress