Home » Lajme, Vendore » OVL e UÇPMB-ës homazhe tek vend rëniet dhe varrezat e dëshmorëve me rastin e ditës së flamurit

OVL e UÇPMB-ës homazhe tek vend rëniet dhe varrezat e dëshmorëve me rastin e ditës së flamurit

OVL-LogoOVL e UÇPMB-ës me rastin e ditë së flamurit 28 nëntori  ka bërë sot homazhe tek vend rëniet dhe varrezat e dëshmorëve . Me këtë janë vendosur flamuj dhe kurore lulesh.

 

Me rastin e ditë së flamurit 28 nëntori, organizata e veteranëve të luftës së UÇPMB-ës , ka bërë sot homazhe tek vend rëniet dhe varrezat e dëshmorëve të UÇPMB-ës .Me këtë janë vendosur flamuj dhe kurore lulesh. Por ky 28 nëntor OVL e UÇPMB dhe ish luftëtarët i gjen në një pozitë shumë të vështirë dhe nën presion e qeverisë thotë Nazmi Hajredini .Në luftën e UÇPMB-ës ka rënë 28 dëshmorë , ndërsa çdo 28 nëntor kujtohet vepra e dëshmorëve të cilët flijuan jetën e tyre për çlirimin e Luginës së Preshevës.

/RTP/

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch