Home » Lajme » Parashikim:Udinese vs Arsenal

Parashikim:Udinese vs Arsenal

Vendi:Italia,stadiumi ”Stadio Friuli”
Koha:E mërkurë nga ora 20:45
Takimi:Udinese vs Arsenal

Pa Nasrin e Fabregasin e ndoshta edhe pa Wilshere,Squillaci e Djourou Arsenali i shkon Udineses për ndeshjen jetësore edhe pse loja e parë në Emirates kishte përfunduar me fitoren minimale të Arsenalit 1-0.

 

Udinese tani pothuajse pa asnjë lëndim e pretë Arsenalin e tërbuar pas humbjes në Emirates nga skuadra e Liverpoolit.
Por skuadra e Wengerit përsëri mbetet favoritë edhe pse jo si lojën e parë.

Formacioni i mundshëm:Handanovic,Ekstrand, Benatia, Danilo, Neuton
Badu,Isla, Pinzi, Asamoah, Armerosm,Di Natale.

Kurse Arsenali do paraqitet për Nasrin tani zyrtarisht i larguar sipas arsenal.com dhe Fabregasin i larguar më herët nga gooners e gjithashtu edhe Wilshere e Djourou mund të mos paraqiten ndërsa Squillaci ka më shumë shanse.Por gjithashtu edhe Koscienly nuk do paraqitet dhe pas këtyre lajmeve shumë shumë katastrofale Wenger mund të llogaritë te Gervinho e Song.

Formacioni i mundshëm:Szcezney,Jenkinson,Squillaci,Vermaelen,Sagna,Song,Ramsey,Rosicky,Walcott,V.Persie,Gervinho.

Parashikimi përfundimtar:Udinese 1-2 Arsenal.

With the first- to fifth-grade students at our three schools, cheap essay order we’re approaching $100,000 in deposits – in just four years

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch