Home » Lajme, PDSH » PDSH fushatën e saj e ka vazhduar në BL Bukuroc

PDSH fushatën e saj e ka vazhduar në BL Bukuroc

Fillimisht kryetari Ragmi Mustafa vizitoi fabrikën për prodhimin e qumshtit “Fontana” për të parë së afërmi prodhimin dhe përpunimin e qumshtit. Ai zhvilloi edhe neë debat me pronarët e sdaj se sit ë vihet deri te rritja e numrit të puntorëve në këtë ndërmarrje në çka do të ndikojë edhe në zbutjen e papunsisë. Fushata pastaj vazhdoi në takim me banorët ku kandidatti për këshilltarë Armend Ibrahimi para të pranishmëve paraqiti projektet që ka realizuar pushteti lokal nën udhëheqjen e PDSH-së, edhe pse në zgjedhjet e kaluara ky subjektë ska pasur përkrahjen e këtyre banorëve, port ash çdo gjë ka ndryshuar. Ai gjithashtu tha se në mandatin e ardhshëm 4 vjeçarë do të ketë shumë projekte që të realizohen sepse PDSH mban fjalën. Ndërsa kryetari Mustafa tha se mandati i ardhshëm do të fokusohet kryesishtë në zhvillimin ekonomikë me çka përfundimishtë do të zbutet papunsia. Fushata e PDSH-së në BL Bukuroc përfundoi me moton “të bashkuar drejtë fitores” dhe rretho numrin 1.
RTV Presheva

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress