Home » Lajme, PDSH, Vendore » PDSH uron Festën e Kurban Bajramit

PDSH uron Festën e Kurban Bajramit

PDSH Urim per bajramPartia Demokratike Shqiptare dhe kryetari saj Ragmi Mustafa, i uron gjithë besimtarëve të fesë islame festën e Kurban Bajramit.

 

Në këtë festë gëzimi dhe hareje e kemi për detyrim angazhimin tone të përbashkët për një të ardhme sa më të mire, më të lumtur dhe më të dinjitetshme që shqiptarët e Luginës së Preshevës, të kalojnë një jetë me perspektivë ashtu siç e meritojmë dhe e dëshirojmë.

PDSH EmblemaKurban Bajrami, shpresojmë të na gjej sa më të organizuar si komb, pikërisht në kohën që kemi përpara, ndaj ju shprehim urimet dhe përgëzimet tona më të sinqerta gjithë vëllezërve e motrave myslimane në Luginë e më gjërë.

 

 

 

03.10.2014                              Shërbimi për informim i PDSH-së

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch