Home » Lajme » PDSH uron qytetarët e Komunës së Preshevës

PDSH uron qytetarët e Komunës së Preshevës

Me rastin e festës së Vitit të Ri, përmes një mesazhi PDSH uron të gjithë qytetarët e Komunës së Preshevës, me dëshirën që viti i Ri të sjellë, mirëqenie dhe perspektivë për të gjithë.

 

Të dashur bashkëqytetarë,

 

Viti që po e lëmë pas, për komunën e Preshevës, shënoi ndryshime të kënaqshme, duke qenë vitë i sfidave të suksesshme. Ndërsa viti 2012, për PDSH pritet të jetë vit i kthesave historike të shqiptarëve nga trojet etnike, e sidomos i shqiptarëve të Luginës së Preshevës, duke ditur se cili është qëllimi kombëtarë i çdo personi me gjakë shqiptari.

Në vitin 2011, në komunën e Preshevës, duke iu falënderuar pushtetit lokal, në çdo Bashkësi Lokale është investuar si në infrastrukturë, në disa tjera në arsim e shëndetësi, duke bërë që jeta e qytetarit të jetë sa më e lehtë në këtë kohë të krizës ekonomike.

Vitin 2012, së bashku me ju qytetarë të nderuar do të punojmë edhe më tepër në rrugën e fitoreve që na presin si kombë shqiptarë.

Kërkesat tona legjitime për më shumë të drejta në të gjitha sferat e veprimtarisë qytetare dhe kombëtare do të vazhdojnë edhe në vitin 2012-të.

 

Zonja dhe zotërinj, urime Vitin e Ri 2012-të, plot shëndet, lumturi dhe harmoni familjare.

 

Qoftë një vit i mbarë dhe i lumtur për të gjithë ne! Gëzuar!

 

 

 

 

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch