Home » Lajme » Plotësohet Euro 2012

Plotësohet Euro 2012

Me një fitore komode prej 2-1 kundër Portugalisë, përfaqësuesja e Danimarkës e ka siguruar kualifikimin në Kampionatin Evropian- Euro 2012.

Michael Krohn-Dehli (13’) dhe Nicklas Bendtner (61’) shënuan golat vendimtarë që ia siguruan përfaqësueses së tyre vendin e parë në Grupin H.

Në minutat shtesë të, Cristiano Ronaldo shënoi një gol nga gjuajtja e lirë, mirëpo që shërbeu vetëm si ngushëllim për skuadrën e tij.

Danimarka e përfundon fushatën në vend të parë në Grupin H me 19 pikë dhe kualifikohet drejtpërdrejtë, ndërsa Portugalia pozicionohet e dyta me 16 pikë dhe duhet ta kërkojë fatin në “play-off”.

We’ve look at platforms that teens are using, some of which parents know about, some www.phonetrackingapps.com/ of which parents don’t

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress