Home » Histori, Lajme » Portrete martirësh

Portrete martirësh

Me rastin e përvjetorit e 39’të te dëshmorit e heroit Afrim Abazit, këtij shkrimi po ia bashkëngjisim edhe vegën e FB me një këngë të kënduar nga rapsodi lezhjan Gjon Frroku, interpretuar me 19 mars 2016 me rastin e Akademisë përkujtimore mbajtur në Sallën e Kuqe të Qendrës së Rinisë dhe Kulturës në Prishtinë: https://fb.watch/4jl89xxOXN/

Kliko: http://www.kosovalindore.com/wp-content/uploads/2021/03/AFRIM-ABAZI.pdf

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch