Home » Lajme, Shëndetësi, Vendore » Presheva dhe Bujanoci me mbi 800 persona në vetëizolim

Presheva dhe Bujanoci me mbi 800 persona në vetëizolim

Qytetet si Bujanoci dhe Presheva kanë në vetizolim një numër të madhë të personave, edhe atë : në komunën e Bujanocit – 583 ndërsa në Preshevë  291 persona.

Vlen të theksohet se numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara kohëve të fundit në rrethin e Pçinjës është 5 , dy janë punëtorë mjekësor – një nga Spitali Special për sëmundje pulmonare në Surdulicë dhe një nga Qendra Shëndetësore Vranjë raportojnë mediat vendore.

Rasti i parë i virusit korona në rrethin e Pçinjës u regjistrua në Vranjë në 18 Mars.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch