Home » Lajme, Vendore » Preshevë: Nënshkruhet marrëveshja e koalicionit PVD-APN

Preshevë: Nënshkruhet marrëveshja e koalicionit PVD-APN

Marreveshja APV-PVDNënshkruhet marrëveshja qeverisëse për pushtetin lokal në Preshevë mes Partisë për Veprim Demokratik(PVD) dhe Alternativës Për Ndryshim(APN).

Marreveshja APN-PVDDitë më parë dy partnerët e koalicionit patën arritur një marrëveshje partneriteti rreth parimeve bashkëpunuese në mandatin e ardhshëm katërvjeçar.

Marrëveshja ka këtë përmbajtje:

Marreveshja PVD-APN me shkrim

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch