Home » Lajme, Ndërkombëtare » Presidentja Osmani ndërpret vizitën në New York shkaku i zhvillimeve në veri

Presidentja Osmani ndërpret vizitën në New York shkaku i zhvillimeve në veri

Presidentja e Republikës së Kosovë Vjosa Osmani ka ndërprerë vizitën e saj në New York dhe është nisur për në Prishtinë për shkak të zhvillimeve në veri të vendit.

Kështu ka njoftuar Zyra e Presidentes së Republikës së Kosovës, e cila po ashtu demanton raportimet se delegacioni përcjellës i Presidentes në New York ishte i madh.

“Presidentja ka udhëtuar për javën e nivelit të lartë të Asamblesë së Përgjithshme me vetëm 4 anëtarë të kabinetit të saj”, thuhet në njoftim.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress