Home » Lajme, PVD, Vendore » PVD përmbyll fushatën me tubim madhështor

PVD përmbyll fushatën me tubim madhështor

Mbrëmë, në një atmosferë të jashtëzakonshme, Partia për Veprim Demokratik mbajti tubimin përmbyllës me anëtarë dhe simpatizantë.

Para një numri të madh të anëtarëve e simpatizantëve u bë prezantimi i kandidatëve të listës zgjedhore “Partia për Veprim Demokrati – Ardita Sinani” për Kuvendin komunal në zgjedhjet e parakohshme lokale të 24 dhjetorit.

Kjo masë dhe entuziazmi i këtij tubimi madhështorë ishte garanca më e madhe se Partia për Veprim Demokratik do të jetë fitimtare në zgjedhjet e 24 dhjetorit, dhe se Ardita Sinani pa asnjë dyshim do të jetë kryetarja e ardhshe e komunës së Preshevës.

Kryetarja e ardhshme e komunës së Preshevës, bëri thirrje që me 24 dhjetor, të gjithë së bashku të rrethojnë numrin 5 dhe t’i japin Preshevës TË VETMEN ZGJIDHJE.

Preshevë, 21.12.2017
Shatbi zgjedhor i
Partisë për Veprim Demokratik

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch