Home » Lajme » Qeveria e Kosovës themelon zyrën për ndihmë, qytetarëve të Luginës së Preshevës

Qeveria e Kosovës themelon zyrën për ndihmë, qytetarëve të Luginës së Preshevës

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për funksioniomin e Zyrës rreth ofrimit të asistencës për qytetarët e Luginës së Preshevës.

Ky vendim u mor në mbledhjen e sotme të Qeverisë ndërsa propozimin për themelimin e kësaj zyreje e ka bërë zëvendëskryeministri Driton Selmanaj, shkruan EO.

“Zyra formohet që të ofrojë një drejtor dhe që automatikisht i përgjigjet zyrës së kryeministrit të Kosovës. Qeveria e Kosovës angazhohet që të marr masa për lehtësimin e masave për jetën e qytetarëve atje, gjendje. Në arsim, furnizimi i bibliotekave në Luginë, mbështetje aktiviteteve, mbështetje medieve dhe OJQ-ve lokale”, ka deklaruar Selmanaj.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch