Home » Lajme, Vendore » QHM – PVD MANIPULIME ME BOSHNJAKËT E NOVI PAZARIT

QHM – PVD MANIPULIME ME BOSHNJAKËT E NOVI PAZARIT

SDA WebiOrganizata joqeveritare Qendra për Hulumtim dhe Monitorim, ditë më parë publikoi të vërtetën për Partin për Veprim Demokratik se mbështetjen për listën e zgjedhjeve parlamentare, po e përkrahin serbët nga Serbia Qendrore, përkatësisht dyshohet të jetë Partia Socialiste e Serbisë – SPS i Ivica Daçiqit.

http://www.crm.org.rs/pn=122&cald=02&calm=04

http://www.sda.rs/vijesti/1821-podrska-za-prikupljanje-potpisa-podrske-listi-albanaca-presevske-doline.html

Pasi që qytetarët u shokuan nga veprimet e PVD-së, ata po mundohet t’iu hedh pluhur syve qytetarëve të Preshevës me pretekst se po i mblidhen nga boshnjakët e Novi Pazarit.

Pyesim vallë, kur nuk mund t’i grumbullojnë nënshkrime si do t’i grumbullojnë votat?!

Sipas informacioneve jozyrtare QHM, posedon se deputeti nga radhët e PVD-së, do të jetë pjesë e Parlamentit me apo pa vota!.

Qendra për Hulumtim dhe Monitorim, është zëri i së vërtetës!

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch