Home » Lajme, Vendore » Ragmi Mustafa e ka përshëndetur lajmin për lirimin e Selimon Sadikut nga burgu i Beogradit

Ragmi Mustafa e ka përshëndetur lajmin për lirimin e Selimon Sadikut nga burgu i Beogradit

Pak minuta pas konfirmimit zyrtar të vendimit për lirim nga paraburgimi për Selimon Sadikut, kryetari i komunës së Preshevës, Ragmi Mustafa e ka përshëndetur këtë lajm të mirë për qytetarët komunës së Preshevës dhe më gjerë. Zoti Mustafa për Radiotelevizionin Presheva ka deklaruar se pafajësia e të arrestuarve shqiptarë që po mbahen në burgjet serbe duhet të dalë në pah para faktorit ndërkombëtarë. Njeriu i parë i komunës Selimonit i dëshiron qëndrim të mbarë në familjen e tij dhe në shtator të marrë verdiktin përfundimtarë për tu liruar plotësisht pa kusht ndërsa për të burgosurit e tjerë që po mbahen në burgun e Beogradit dëshiron që edhe ata së shpejti të jenë pranë familjarëve të vetë./A.B./

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch