Home » Lajme, Vendore » Ragmi Mustafa – Gjatë dy ditëve të përleshjeve të armatosura në Kumanovë, në Preshevë kanë arritur 700 shqiptarë nga Maqedonia

Ragmi Mustafa – Gjatë dy ditëve të përleshjeve të armatosura në Kumanovë, në Preshevë kanë arritur 700 shqiptarë nga Maqedonia

Ragmi Mustafa-1Gjatë këtyre dy ditëve të përleshjeve të armatosura në Kumanovë, në Preshevë kanë arritur mbi 700 shqiptarë nga Maqedonia, ka bërë të ditur kryetari i Komunës së Preshevës, Ragmi Mustafa.

Mustafa ka vizituar pikën kufitare që kufizohet Kumanova me Preshevën, ku ka biseduar me përfaqësues të policisë kufitare.

Me Mustafën, të pranishëm kanë qenë edhe përfaqësues të Kryqit të Kuq, OSBE-së dhe Trupit Koordinues për Preshevë Bujanoc dhe Medvegjë.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress