Home » Lajme » Rama shënon dy herë kundër Kölnit

Rama shënon dy herë kundër Kölnit

Sulmuesi kosovar, Milaim Rama, ka shkëlqyer të shtunën në ndeshjen miqësore që skuadra zvicerane FC Thun barazoi me Kölnin me rezultatin 2:2.

Rama pasi u inkuadrua në lojë nga banka rezervë në minutën e 60-të, arriti të shpërthejë. Ai realizoi golat në minutat 72′ e 78′. Madje ai shënoi edhe një gol të tretë, por iu anulua për pozitë jashtë loje. Thuni e zhvilloi ndeshjen në stadiumin e ri, të sapondërtuar. “Është një kënaqësi të luash në stadium të ri. Kjo më ka motivuar më shumë dhe e kam shijuar çdo minutë”, ka thënë Rama. Rama 35-vjeçar pak javë më parë vazhdoi kontratën me Thunin deri në verën e vitit 2012.

Diverse auszeichnungen und awards, eine einladung ins Die hier veroffentlicht wird eu-parlament und die nominierung als offizieller werbetrger der bank austria komplettieren den reigen der ffentlichen wrdigungen der kunstfigur der conchita wurst

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch