Home » Sport » Raul shkëlqen në fitoren e Schalkes

Raul shkëlqen në fitoren e Schalkes

Skuadra e Schalkes ka fituar me rezultat 5-0 kundër Werder Bremenit në një takim ku legjenda spanjolle, Raul Gonzalez, realizoi het-trik.

Ish-sulmuesi i Real Madridit shënoi dy herë në pjesën e parë (16’ dhe 20’), ndërsa het-trikun e kompletoi në gjysmën e dytë (63’) duke e larguar kështu edhe dilemën mbi fituesin.

Megjithatë, ekipi nga Gelsenkirchen nuk u ndal me kaq, por shënoi edhe dy herë, ndërsa realizues ishin Kyriakos Papadopoulos (67’) dhe Klaas-Jan Huntelaar (70’).

Schalke aktualisht pozicionohet në vendin e tretë me pikë të barabarta me Borussia Dortmundin që mban vendin e dytë, ndërsa ka tre pikë më pak se lideri Bayern Munich.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress