Home » Lajme, Vendore » REAGIM: Un Mukarrem Ahmeti, në asnjë moment nuk e kamë kërcënuar Baki Rexhepin e aq më pak “Nacionalin”

REAGIM: Un Mukarrem Ahmeti, në asnjë moment nuk e kamë kërcënuar Baki Rexhepin e aq më pak “Nacionalin”

Nëse Baki Rexhepi dëshiron që me shpifje të tilla të jetë në qendër të vëmendjes dhe ta mbajë poashtu faqen e tij në qendër të vëmendjes,gabonshumë. Un nuk jamë nga ata që kërcënojnë njerëz, jo Baki Rexhepin po askënd tjetë, sepse të tillët atë e presin që ta rrisin vetën në opinion.

Un Mukarrem Ahmeti, në asnjë moment nuk e kamë kërcënuar Baki Rexhepin e aq më pak “Nacionalin”, por për këto shpifje zotriu në fjalë do të duhej të përgjigjet para Gjyqit.

 

3 SHPIFJET E BAKI REXHEPIT ME TË CILAT DO TË DUHEJ TË MERREJ GJYQI

 

 1. Për atë që më ka akuzuar se gjoja i jamë kërkcënuar, pa asnjë dëshmi, nëse nuk kërkonë falje Baki Rexhepi, me këtë do të merret gjyqi, sepse një shkrim i tillë ku etiketohet emir im, pa kurfar dëshmie, këtë e din mirë qka do të thotë Baki Rexhepi. Un nuk do t’ia lejojë këtij njeriu që të qëndrojë në qendër të vëmendjes, përmes shpifjeve të tilla, të cilat nuk i ka për herë të parë. Unë nuk jamë gjykatës, dhe nuk e dijë me hollësi qka do të thotë fjala kërcënim, në gjuhën e Gjykatës, por nëse një kolegë të therret në telefon dhe bisedën e fillonë me fjalë përshëndetëse, dhe e përfundonë me shihemi, atëherë kjo nuk mund të jetë kërcënim. Ndërkohë që Baki Rexhepin ka muaj që unë nuk e kamë takuar personalisht edhe pse si kolegë njihemi mirë, por qëllimi i tij në këtë rast është thjesht të etiketojë dhe të shpifë.
 2. Shpifja më e rëndë dhe e cila nuk do të duhej të shpëtojë pa e akuzuar Baki Rxhepin, është se në artikullin e tij, ky person më ka akuzuar mua se kam folur në emër të kryetarit të komunës Mr. Nagip Arifit, gjë që aspak nuk është e vërtetë, sepse un as nuk jamë shef i kabinetit, as shërbimi për informim dhe aq më pakë nuk jamë i punësuar në Administratën lokale. Ky gabim i Baki Rexhepit duhet dënuar nga të gjithë ata që kanë reaguar ndaj meje. sepse ky njeri me këto etiketime tashmë e ka treguar vetën se është i aftë të bëjë gjithçka. Unë opinionit të gjerë ia bëjë me dije se për një gjë të tillë as që kam kontaktuar me Mr.Nagip Arifin, kryetarin e komunës së Bujanocit.
 3. Shpifja e tretë e Baki Rexhepit është, se unë jamë militant i Partisë Demokratike, (si duket nuk po e ditka fare domethënien e fjalës militant) nëse nuk e ke ditur ti Baki se çështja e partisë (simpatija ndaj subjektit politik) është çështje personale, dhe nuk ka të drejt askush të ndërhyjë në të, atëherë ndoshta mund të falet kjo. Por ti këtë e ke thënë me plotë vetëdije se un jamë militant i një subjekti politik të cilin populli e ka përkrahur masovikisht dhe kam kërcënuar në emër të tijë, kjo të bënë ty humbës, dhe tregon qartë se ti, dëshironë të hakmerresh për ndonjë gjë, (humbjen politike). Më vjenë keq edhe për këtë shpifje për të cilën do të ishe dashur ti njoftoshë partnerët tuaj. Është e drejta ime se cilit subjekt politik i përkas un, por edhe opinioni I gjerë duhet ta dijë se tin ë këtë rast pa asnjë argument ke tentuar të më etiketoshë.

 

Opinion i gjerë duhet të jetë i njoftuar se këto shpifje janë nga mllefi i humbjes, apo mos vallë që ky portal të lexohet më shumë dhe asgjë tjetër. I bëjë me dije sikurse 18 këshilltarëve që kanë reaguar, KNSH-s, si dhe KDNJ-s, se këto shpifje pa kurfarë argumente duhet dënuar, dhe reagimet e tyre ata duhet ti drejtojnë në adresë të Baki Rexhepit sepse kësaj radhe e kanë gabuar adresën. Un kam fakte dhe dëshmi për këtë qka po e them, dhe po këta që kanë reaguar është dashur të konsultohen edhe me mua, sepse të gjithë këta janë bazuar vetëm në Baki Rexhepin. Un nuk merrem me këtë njeri, ky Reagim ka qenë për hirë të opinionit dhe informimit të drejtë.

 

Mukarrem Ahmeti

mukarrem_a@yahoo.com

7 Responses

 1. gazetarve kur pi bjen puna dhe autoriteti pasandej po shpifin sulme, mbrojtje e halle tjera, definitivisht ktij Baki kallkazhijes nuk i ka mbet vend ktu ne Lugin, ky njeri ose duhet me ik nga kosova ose me kerku azil ne Belgjik, i ke kalu te gjitha kufijt mare Baki rexhepi, nuk te ka mbet ftyr mo askund, po kurkush hici nuk ishe kon edhe ti.

 2. avdyli thotë:

  Mikirem a si quhesh ti si duket edh eemrine ke ndrru per te qen me proserb, madje ti je edhe korospondent i TANJUGUT sa e dim, O idiot i vetquajtur gazetar si ske turp more, e sheh kush e mbron keet zoteri, ndersa ti qe dukjen e ke si shtrumf, behesh kunder 18 keshilltareve, kunder KNSH dhe kunder Baki Rexhepit, turo t ekesh o i ndyer, o militant siq te kan quajtur te gjitheketo qe e kan denuar kete akt tendin te turpshem dhe qyqar,

 3. alia thotë:

  si duket nedzat behluli e paska shkruajt reagimin, ky qenka niveli i mikirem shtrumfit

 4. arbeni thotë:

  Si ska turp more ky Mikirem Ameti – i tanjugut serb me shkru skrabla qe as spo dika me i radhit. Shihe more si guxon ky klysh me u krahasuar me 18 keshilltar shqiptar, me KNSh, me Baki Rexhepin, si more eshte ky kaq i guximshem te shes mend e pallavra s eky sqenka militant, kur ky ka kercnuar shume simpatizant te PVD duke aluduar ne hedhje bombash tek njerz, ky specie ne zhdukje s emeriton me i dhene hapsin ne medie te respektuara sic eshte kosovalindore.com, rrespekt per redaksin por keso njerz serbofil qe per ti hire ne zuz serbis ee ndrron emrin nga Mukarem ne Mikirem me u duk si MIKI duhet ndaluar edhe permendjen e emrit, as reagimine naccionalit nuk eshte dasht me publiku, me qellim mos me ju permend keti faqeziu emri, jazek

 5. Luli thotë:

  Ti apartiak, qe poe kritikon z.Baki Rexhepin, si duket qenke vet ki Mikiremi qi po thot Avdyli, sepse Baki Rexhepi eshte gazetr me i repsektuar ne rajon, KOsove dhe ne trojet shqiptare. Nuk e njoh personalisht, kame shume deshire me taku, por ju perkujoj jjuve qe flitni kunder ketij njeriu mos harroni se kur gazetari Baki rexhepi ka informuar per lugften, shkeljet e drejate et shqiptareve dhe shume probleme tjera, ti mikirem qe spo te vika turp per emrin dhe shume koleg tut qe e keni tregu veten se ngarendni per pare qoft cmimi me ndrru emnin me u bo shka, apo me ju hi ne zuz shkive, keni punu per tanjuga, hapa – koraka, vrnjske novine e ku jo, kurse ky zoteria prej kur e mbaj mend punon per rtk, te ishte i till e kishin heq prej aty moti. Mare te keni ju qe skeni as identitet dh edukjen e keni te njeriut me ngecje ne zhvillim, mbarre

 6. arta thotë:

  Jam shokuar nga ky reagimi i keij njeriu qe s`ja kam degju kurr emrin me pare si quhet mukirrem a mikirem. Si mund ky njeri te marre te drejt me shkru kunder nje personaliteti qe nga 100 mije shqiptarete Lugines i vetmi per me shume se nje dekad eshte njeri publik dh epunon per mediumin me te shkuar ne shqiptari, kjo eshte turp i turpeve.
  Aq me shume kur kete e paskan perkrah shume institucione dhe personalitete politike, kjo eshte pa presedan…

 7. Të gjitha këto komente i shkruan vet Baki Rexhepi, vetëm se i ndryshon nofkat, rujna Zot prej kso far surati, njeri i sëmurë, me komplekse të shumta, i vetmuar pa shoqri, i harxhuar dhe i konsumuar, mjerim i vërtet, këtij njeriu i duhet ndihmë për ta rehabilituar.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress