Home » Lajme » Renova nuk kualifikohet, Flamurtari e Vllaznia ecin përpara

Renova nuk kualifikohet, Flamurtari e Vllaznia ecin përpara

Renova nuk ka arritur që të plasohet në xhiron e dytë kualifikuese në ligën e futbollit Europa League, pasi që pësoi humbjen nga ekipi Glentoran, pas gjuajtjes së penalltive. 

Ekipi i Irlandës Veriore arriti që të nxjerrë rezultatin e njejtë 2:1 me Renovën, një rezultat i njejtë me ndeshjen e luajtur në Shkup, ku Renova fitoi me rezultatin e njejtë. Mirëpo gjuajtja e penalltive ishte fatale për tetovarët të cilët u mposhtën në penalltitë e ekzekutuara. Pas Renovës, është Shkëndija e cila do të përballet me sfidat në garat evropiane të futbollit, me ndeshjen e parë me Partizanin e Beogradit.

Flamurtari dhe Vllaznia janë kualifikuar për në raundin e dytë të Kupës Europa Ligë falë rezultatit të ndeshjeve të para. Flamurtari mbylli dy ndeshjet me Buducnostin me rezultatin e përgjithshëm 4-3.

And maybe even get them to be excited about english essay writing blog eating it

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress