Home » Lajme, Vendore » RIGJYKIMI KA FILLUAR TË ZVARRITET

RIGJYKIMI KA FILLUAR TË ZVARRITET

LËVIZJA KOMBËTARE SHQIPTARE

Albanian National Movement

orhan.rexhepi@live.com

Preshevë
RIGJYKIMI KA FILLUAR TË ZVARRITET
Në ditën e sotme, më datë 05. 6. 2012, në Gjyqin e Qarkut në Beograd, ka vazhduar dita e katërt e RIGJYKIMIT kundër shtëtmbëdhjetë (gjashtë present në Gjykatë, njëmbëdhjetë në mungesë) djemëve Shqiptarë të Preshevës dhe Bujanocit, të akuzuar për krime lufte kundër
Serbëve, Romëve dhe ndonjë Shqiptari spiun, kinse të kryera këto në Gjilan dhe rrethinë gjatë periudhës kohore mesi i Qershorit-fundi i Tetorit 1999.

 

Sot, papritmas janë paraqitur 6 dëshmitarë, disa nga gjykimi i mëparshëm dhe disa të tjerë të caktuar të dëshmojnë për herë të parë. Të gjithë këta kishin të bënin, në radhë të parë me SHEMSI NUHIUN, por “dëshmitë” e tyre qartësuan vetëm një gjë, tentimin për zvarritjen e procesit të
RIGJYKIMIT.

 

Për nesër është paraparë të lexohen disa nga EKSPERTIZAT e ekspertëve Ligjor, të lexuara edhe gjatë Gjykimit të parë.
05. 6. 2012

Beograd-Preshevë

LKSH

Orhan Rexhepi

One Response

  1. Ken thotë:

    thoteb:pershendetje te perzemert per kto iontrmafa kaq te mira ju pershendes dhe shpresoj qe sa ma shpejt mi pa nje meq kunder wladimirit.k vs d.haye

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch