Home » Sport » Robin Van Persie edhe dy ndeshje vendos rekord të tek Arsenali

Robin Van Persie edhe dy ndeshje vendos rekord të tek Arsenali

Robin Van Persie ka shansa që për dy takimet e rradhës të thyejë rekordin e Alan Shearer.

Shearer kishte arritur 36 gola në një gjysmë-sezon dhe tani Van Persie ka kohën e tij t’a thyejë atë rekord pasi deri tani ka mbledhur 34 gola në 34 ndeshje.

Arsenali do presë së pari Wolvesin më 27 dhjetor e pastaj QPR më 31 dhjetor që janë dy takimet ku Van Persie do ketë mundësin për t’u bërë ”rekorder” i Arsenalit pasi tani ka arritur të jetë legjendë e saj

Van Persie po vazhdon formën e tij fenomenale edhe më tej duke realizuar gola tepër të vlefshëm për Arsenalin ku dje arriti edhe golin e 34 pasi shënoi nga pika e bardhë ndaj Aston Villas.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress