Home » Lajme » Ronaldo 100, Messi 200

Ronaldo 100, Messi 200

Cristiano Ronaldo në ndeshjen e fundit të Real Madridit kundër Lyonit ka shënuar dy gola, gola këto që e dërgojnë në 100 shifrën e golave të shënuar nga ai me fanellën e Los Blancos.

Ai erdhi te Real Madridi nga Manchester United në verën e vitit 2009 dhe që nga ajo kohë e deri më sot ai ka shënuar plotë 100 gola me fanellën e Los Blancos.

Ronaldo golin e parë e shënoi nga gjuajtja e lirë ndërsa të dytin e shënoi nga penaltia.

Lionel Messi dje arriti të shënoj golin e 200 me fanellën e Barcelonës ndërsa një ditë pasi argjentinasi e arriti këtë gjë, Ronaldo menjëherë shënoi golin e 100.

Ronaldo arriti të shënoj 100 gola për Realin në vetëm 105 ndeshje që i bie një mesatare jashtëzakonisht e madhe për gola në një takim.

It’s become a mystical goal in our own famous quotes for essay writing society, as well

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch