Home » Lajme » Seanca konstituive vazhdon të hënën

Seanca konstituive vazhdon të hënën

Sekretaria e Kuvendit të Kosovë njofton se kryesuesi i kuvendit ka ftuar për të hënën deputetët për vazhdimin e seancës konstituive. Pika e vetme e rendit të ditës është zgjedhja e Kryetarit të Kuvendit dhe e nënkryetarëve të Kuvendit.

Deri më tash zgjedhja e organeve të kuvendit ka dështuar katër here për shkak të mos pjesëmarrjes në seancë të deputetëve të koalicionit PAN të cilët e kanë të drejtën për ta propozuar emrin e kreut të Kuvendit.

Ende nuk dihet nëse ata do të marrin pjesë në seancën e thirrur pëe të hënën.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch