Home » Lajme, Vendore » Shaip Kamberi kërkon reciprocitet të të drejtave të shqiptarëve me serbët e Kosovës

Shaip Kamberi kërkon reciprocitet të të drejtave të shqiptarëve me serbët e Kosovës

Kryetari i Komunës së Bujanocit z. Shaip Kamberi priti në takim zv. kryetarin e Organizatës Rinia Panevropiane, Christian Hoferer.

Temë e bisedimeve ishte situata politike dhe e sigurisë në Luginë të Preshevës, dialogu midis Kosovës dhe Sërbisë si dhe pozita në të cilën ndodhen shqiptarët e kësaj pjese.

Kryetari Kamberi përsëriti qëndrimin që reciprociteti duhet të jetë pjesë e pandashme në realizimin e plotë të të drejtave ndërsa rrugëtimi drejtë BE-së të mbetet i padiskutueshëm.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2019 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch