Home » Lajme, Vendore » Shaip Kamberi: Nga përsëritja e zgjedhjeve në komunë e Bujanocit kemi fituar edhe deputetin e tretë

Shaip Kamberi: Nga përsëritja e zgjedhjeve në komunë e Bujanocit kemi fituar edhe deputetin e tretë

Bartësi i Listës së koalicionit të partive shqiptare në zgjedhjet parlamentare të Serbisë, Shaip Kamberi ka njoftuar se nga përsëritja e zgjedhjeve në 9 vendvotime të komunës së Bujanocit, shqiptarët kanë arritur të sigurojnë edhe mandatin e tretë.

Postimi i Kamberit:

Tre mandate për deputet të siguruara tashmë nga “ADSH- Lugina e Bashkuar”, si rezultat i një bashkëpunimi të partive shqiptare me Tiranën dhe përkrahjes së Prishtinës.

Ngritje e fuqisë politike të shqiptarëve që duhet materializuar në ndërtimin e strategjisë së përbashkët.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch