Home » Lajme » Shorti i Europa Leauge

Shorti i Europa Leauge

H.H

Sot në po të njëjtin vend ku u hedhë dje shorti për fazën grupore të Champions Leauge u hedhë shorti për fazën grupore në Europa Leauge.

 

 

Gjithësej u formuan 12 grupe ku më interesanti do jetë grupi I dhe F.

Grupi A:
Tottenham Hotspur
FC Rubin Kazan
PAOK FC
Shamrock Rovers

Grupi B:

FC København
R. Standard de Liège
Hannover 96
FC Vorskla Poltava

Grupi C
PSV Eindhoven
Hapoel Tel-Aviv FC
FC Rapid Bucureşti
Legia Warszawa

Grupi D
Sporting Clube de Portugal
S.S. Lazio
FC Zürich
FC Vaslui

Grupi E
FC Dynamo Kyiv
Beşiktaş JK
Stoke City
Maccabi Tel-Aviv

Grupi F
Paris Saint-Germain
Athletic Club
FC Salzburg
ŠK Slovan Bratislava

Grupi G

AZ Alkmaar
FC Metalist Kharkiv
FK Austria
Malmö FF

Grupi H
SC Braga
Club Brugge KV
Birmingham City
NK Maribor

Grupi I
Atlético Madrid
Udinese Calcio
Stade Rennais
FC Sion

Grupi J
FC Schalke 04
FC Steaua Bucureşti
Maccabi Haifa FC
AEK Larnaca FC

Grupi K
FC Twente
Fulham FC
Odense BK
Wisła Kraków

Grupi L

RSC Anderlecht
AEK Athens FC
FC Lokomotiv Moskva
SK Sturm Graz

What are your favorite ways to help with assignments uk engage kids in creative writing

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch