Home » Kulturë, Lajme » Shqipëri: Namazi i Fitër Bajramit do të falet në xhami

Shqipëri: Namazi i Fitër Bajramit do të falet në xhami

Besimtarët musliman festojnë nesër Fiter Bajramin.

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë (KMSH) duke vlerësuar situatën dhe ecurinë e zhvillimeve të fundit mbi përhapjen e Covid-19 në Shqipëri bën me dije se namazi i Fitër Bajramit këtë vit do të falet nëpër xhamia sipas masave dhe protokollit të publikuar më parë.

Ceremonia qendore e Fitër Bajramit, ku do të jetë i pranishëm edhe kryetari i Komunitetit Mysliman, H. Bujar Spahiu, do të zhvillohet në xhaminë e “Kokonozit” (Pazari i ri) Tiranë.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch