Home » Lajme, Sport » Shqipëria ka fituar 3-0 gjersa Kosova e ka barazuar rezultatin në duel me Bullgarin

Shqipëria ka fituar 3-0 gjersa Kosova e ka barazuar rezultatin në duel me Bullgarin

Shqipëria ka fituar 3-0 në transfertë ndaj modestëve të Andorrës në ndeshjen e dytë të kualifikuesve të Evropianit.

Kombëtarja kuqezi kaloi në avantazh në minutën e 21-të pas një gabimi qesharak të portierit vendas, gabim të cilin e shfrytëzoi Armando Sadiku, duke e dërguar topin në rrjetë pasi portieri doli huq në përpjekje për ta larguar atë.

Goli i dytë për tanët erdhi në minutën e 88, kur kësaj radhe gaboi mbrojtësi i Andorrës, duke lejuar Balën që të shkonte i vetëm përballë portierit dhe të shënonte golin e dytë. Ndërkohë, në minutën e 96, Abrashi vulosi rezultatin në 3-0.

Pas fitores së Turqisë dhe Francës me rezultatin 4-0 ndaj Moldavisë dhe Islandës respektivisht, renditja e grupit H është si më poshtë:

Franca 6 pikë
Turqia 6
Shqipëria 3
Islanda 3
Andorra 0
Moldavia 0.

Kosova e ka barazuar rezultatin në duel me Bullgarin.

Është Arbër Zeneli, i cili në minutën e 61-të “bombardon” portën bullgare.

Kosova dhe Bullgaria po luajnë në kuadër të kualifikueseve për Evropianin 2020

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch