Home » Lajme » Shqipëria mbyll eliminatoret me barazim

Shqipëria mbyll eliminatoret me barazim

Kombëtarja kuqezi nuk ka arritur të shënojë fitore në takimin e fundit kualifikues për Euro 2012 në kuadër të Grupit D. Takimi i zhvilluar në “Qemal Stafa” mes Shqipërisë dhe Rumanisë ka përfunduar me rezultat 1-1.

Hamdi Salihi shënoi me kokë pas krosimit të Bakajt (24’) për t’ia dhënë epërsinë kombëtares shqiptare dhe për ta mbyllur gjysmën e parë me epërsi minimale. Sulmuesi shkodran kishte edhe një mundësi shumë të mirë për dyfishimin e rezultatit, por nuk arriti ta devijonte topin në rrjet nga një distancë e afërt kur porta ishte krejtësisht e boshatisur.

Romania shënoi golin e barazimit përmes Srgian Luchin (71’), i cili e plasoi topin në rrjet pas një goditjeje këndi. Goli i barazimit i revoltoi tifozët shqiptarë, të cilët hodhën shumë fishekzjarrë në fushë duke bërë që ndeshja të ndërpritet për një moment.

Shqipëria e mbyll fushatën kualifikuese për Euro 2012 në vendin e parafundit në Grupin D me nëntë pikë të grumbulluara.

With a thick carrot, a saxophone help on writing a poem mouthpiece and joiner, an electric drill, a peeler, and a funnel, he shows how to make a carrot clarinet in under five minutes

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2022 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress