Home » Lajme » Shqiptari e kualifikon Odensen në Champions League

Shqiptari e kualifikon Odensen në Champions League

Futbollisti i talentuar shqiptar, Bashkim Kadriu, gjatë do të mbetet në kujtesën e skuadrës daneze, Odense, e cila është kualifikuar edhe më tutje në garat e Champions League.

Odense në rrethin e tretë kualifikues ka eliminuar skuadrën greke, Panathinaikos, duke e mposhtur si mysafirë me rezultat 4:3. Ballafaqimi i parë në Odense ka përfunduar me rezultat 1:1 dhe kësisoj Odense kualifikohet më tutje. Një ndeshje dramatike dhe me rrebesh gola, ku ka shënuar edhe Kadriu në minutën e 80-të për epërsinë 3:2 dhe takimi përfundoi me 4:3. Kadriu ka luajtur 90 minuta dhe ka qenë ndër më të dalluarit në fushë.(bota sot)

H.H

Look for activities and events that give you a https://pro-essay-writer.com/ chance to buy and sell

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch