Home » Lajme, Shëndetësi » Shtëpia e shëndetit në Preshevë, ka publikuar statistikat e Covid -Ambulantës për muajin korrik

Shtëpia e shëndetit në Preshevë, ka publikuar statistikat e Covid -Ambulantës për muajin korrik

Info statistikat në Covid Ambulancën e shtëpisë së shëndetit në Preshevë për muajin #Korrik
01.07 – 31.07.2020

296 pacientë janë paraqitur në kontrollë
44 pacientë me test të shpejtë “Elisa” kanë dalë pozitiv (15% të testuarve) 
Mosha mesatare 57 vjet
13 pacient me PCR test janë konfirmuar pozitiv (4% e të testuarve)
Mosha mesatare 47 vjet

Janë transportuar për shërim sekondar 24 pacientë edhe atë 15 në spitalin e Vranjës, 7 në Surdulicë dhe 2 në Nish)

Shumica e pacientëve janë shëruar në shërim shtëpiak të izoluar

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch