Home » Lajme » Shum qytetarë beogradas i dalin në ndihmë furrtarit shqiptarë

Shum qytetarë beogradas i dalin në ndihmë furrtarit shqiptarë

Para një jave në këtë vend, grupet ekstremiste kanë protestuar, me simbole dhe këngë nacionaliste, pasi që vëllai i pronarit të furrës në profilin e tij në Facebook ka postuar një foto duke bërë simbolin e Shqiponjës. Por sot, shumë qytetarë kanë ardhur për të përkrahur pronarin e furrës “Roma” Mon Gjuraj.

Ai është shqiptar nga Kosova, i cili para tete vite ka ardhur nga Zvicra në Beograd. Gjuraj ka kërkuar falje publikisht për foton, mirëpo pas protestës dhe kërcënimeve ai  ndihej i fiksuar. Në ndërkohë institucionet kanë reaguar dhe policia i ka dhënë atij mbrojtje.

https://www.facebook.com/rtklivecom/videos/988047834725438/

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch