Home » Sport » Skuadra e plotë e Francës për Euro 2012

Skuadra e plotë e Francës për Euro 2012

Laurent Blanc ka bërë publike dhe listën e emrave të lojtarëve që ka ftuar për Kampionatin Europian, 2012. Padyshim në qendër të kësaj liste është dhe befasia më e madhe, mospërfshirja e lojtarit të Lyonit Yoann Gourcuf.

Gjithashtu edhe një befasi tjetër ishte mospërfshirja e mbrojtësit të Montpellier, Mapou Yanga-Mbiwa.

 

Lista:

Portierët: Lloris, Mandanda, Carrasso

Mbrojtësit: Clichy, Debuchy, Evra, Koscielny, Mexes, Rami, Reveillere

Mesfushorët: Ben Arfa, Cabaye, Diarra, M’Vila, Malouda, Marvin Martin, Matuidi, Nasri, Ribery

Sulmuesit: Benzema, Giroud, Menez, Valbuena.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch