Home » Lajme, Rajonale » Talat Xhaferi rizgjidhet kryeparlamentar i RMV

Talat Xhaferi rizgjidhet kryeparlamentar i RMV

Me 62 vota “për”, 43 “kundër” dhe asnjë “të përmbajtur” Talat Xhaferi sërish zgjidhet në krye të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut.

Për zgjedhjen e tij votuan 46 Deputetët e koalicionit “Mundemi” që udhëhiqet nga LSDM-ja, 15 nga BDI-ja dhe 1 nga PDSH-ja e Menduh Thaçit.

Deputetët e VMRO-DPMNE-së kanë braktisur sallën e Kuvendit derisa Xhaferi jepte deklaratën solemne.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch