Home » Lajme » Thaçi ka takuar sot në Tiranë shefen e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini

Thaçi ka takuar sot në Tiranë shefen e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini

Presidenti Hashim Thaçi ka zhvilluar sot një takim në Tiranë me shefen e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini, me të cilën ka biseduar për perspektivën evropiane të Kosovës dhe për dialogun Kosovë-Serbi, kanë njoftuar nga Presidenca.

“Me këtë rast kreu i vendit tonë ritheksoi domosdoshmërinë e arritjes së një marrëveshje gjithëpërfshirëse dhe ligjërisht obligative ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, e cila siguron njohjen reciproke dhe i hap rrugë Kosovës për t’u bërë anëtare e NATO-së, BE-së dhe OKB-së”.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch